נדידת עדרי הצניניות האטלנטית (טרכונים), בצלילה חופשית.

, ,

פרוייקט ווידאו תת מימי – 2022, בצלילה חופשית, מצלמת 360 – חיות, אנשים ונוף.

 

פרק 1 – יום רביעי הגדול. 16 בפברואר 2022. בפרק ראשון, שישה חלקים, כולם מיום אחד. צללו וצילמו, פבל קרבצב ואנדרי אהרונוב.

 

חלק שלישי – נדידת עדרי הצניניות האטלנטית (טרכונים)

 

הללויה, אחרי שלוש שעות של צלילה וחיפושים, להקת טרכונים עצומה התגשמה תחתינו. צלילה חופשית בשמורה היא השיטה המושלמת לעשות SHOOT לעשרות אלפי טרכונים. יצאנו עם שלל ראוי, ממש ללקק את האצבעות מהווידאו איתם.
מזה עשור אנו מצלמים טרכונים בכל המצבים האפשריים ומשפרים ומתחדשים. השנה התחלנו לשחק עם האפשרויות שפותחת לנו מצלמת ה 360 על מוט ארוך, ותודה לאל, השלמות עדיין רחוקה מאתנו ויש לאן לשאוף.

הטרכונים, מלבד ערכם הפוטוגני, והקולינארי, יש להם חתיכת סיפור בישראל: להקות של עשרות אלפי טרכונים גדולים מגיעים בכל חורף לשמורת רוהנ ורק לשמורת רוהנ (כי בישראל זו השמורה הימית הגדולה היחידה שיש בה אכיפה אמיתית). הם טורפים יפיפים קרובי משפחה של ה GIANT TRAVELY, ושל האינטיאס. בשמורת רוה”נ העצומה יש להם מלא מזון, וגם טורפים שניזונים עליהם. אותי אישית נורא מבאס שרפורמת הדייג שהנהיג החלה”ט לא מגינה עליהם אפילו לא ברמת גדלי מינימום, ולכן הם מופלים לרע לעומת מרבית הדגים, הרי להקות החורף נמצאות רק בשמורה, כלומר הדייג המסחרי עליהם חייב הגבלה.

למרות שהלהקות עצומות, מעטים מהצוללים זוכים לפגוש להקות ענק של טרכונים, ראשית כי הבועות של צוללי הSCUBA מבריחות אותם, ושנית הניידות המוגבלת של צוללי הscuba  לא מאפשרת לכסות שטחים נרחבים ולהכיר את מרחבי הריפים כראוי. את עדרי הטרכונים העצומים זוכים לפגוש בעיקר אלו שמשלבים צלילה החופשית בשנירקול, ושיודעים להגיע למקום הנכון בזמן הנכון.

*בונוס לקוראים >>> בסופו של הווידאו המצורף, שניה לפני שאני ופבל עולים אל פני המיים, אני מראה לפבל משהוא בשפת הסימנים התת ימית הלא רשמית. מה אמרתי לפבל? מי שידע לכתוב את שניסיתי להגיד מוזמן להצתרף ליום ספארי בצלילה חופשית באבידג (רק לבעלי תעודות צלילה חופשית רמה1/שני כוכבים, ומעלה).

לאחר כמה קליפים מרגשים עם הטרכונים פנינו מזרחה, והמשכנו לטלף  כדי לפגוש את הפלמודים העצומים, בתקווה לפגוש לקראת השקיע גם את הכרישים שמסתתרים תחתיהם. אחרי עשר דקות מטולפות צללית עצומה חלפה תחתינו באטיות אפלולית.

על המפגשים  עם הפלמודים העצומים, בלהקות הענק החורפיות, אפרסם מחר, בחלק הרביעי של פרק 1.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *