צילום תת ימי בים התיכון

צילומים של החי התת מימי בים התיכון של ישראל הם נדירים, ולכן מפתיעים מאוד את רוב הציבור, כולל ביולוגים ימיים, ואנשי ממיסד. הצילומים הללו מהווים הוכחה לעושר התת ימי ולכן יכולים להשפיע על מקבלי ההחלטות שקובעים את סידרי העדיפויות במדינה, לכן יש להם השפעה גדולה על המודעות ועל כוח שאנו יכולים לתת לשמירת הטבע בים התיכון.

דייגים ברובה – צלמים מלידה.

דייגים הם צלמים מלידה. להחזיק ביד מצלמה, לכוון על הדג, לתקרב ולהתגנב לדג או לצב או לחתול הים ואז ברגע המכריע Shoot. ללחיצה על ההדק של הרובה, אופס… סליחה, לחיצה על הכפתור של המצלמה! את כל זה כמובן הדייגים בצלילה יודעים לעשות. כל מה שנותר לדייג הצולל זה להחליף את הרובה במצלמה.
אחד הייתרונות של הצילום על פני הדייג הוא שהדגים נישארים בריף גם ל Shoot הבא, לצלילה למחרת, וגם לצלילה בשנה הבאה.

סודות הצילום בים התיכון

יתכן שהופתעתם לטובה ע"י הצילומים והסרטים מהים התיכון שמצויים באתר זה. חלקכם אפילו מיתקשה להאמין שהם אכן צולמו כאן, מיתחת לאף שלנו.
הרבה סיבות טובות קיימות לכך ש כמעט ולא נימצאים צילומים איכותיים מחופינו בים התיכון:

  • חוסר ידיע של מתי ובאיזה ריפים כדאי ליצלול.
  • כשכבר נימצאים בריף שוקק חיים רובנו לא נדע היכן לימצא את המטרות המעניינות לצילום.
  • וכמובן שצילום בעזרת SCUBA גורם כרגיל להברחת כל בעלי החיים שבריף (מכיוון שאת כל הריפים בישראל פוקדים דייגי SCUBA, הדגים התרגלו לזהות רעש של בועות ווסת עם דייג), ולכן כשצוללים עם SCUBA הדגים בורחים מייד, מסתבר שהדרך הטובה ביותר לצלם את רוב בדגים שבחופינו היא באמצעות צלילה חופשית.

צרו עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים על קורס צילום ולהכרת החי התת ימי.
ליצירת קשר  054-8082180
andrey@avidag.co.il