טיפוס כנגד כוח הציפה בצלילה חופשית, בכוח הידיים בלבד, לאורך המצוק התת ימי.

פרוייקט ווידאו תת מימי, בצלילה חופשית, מצלמת 360 – חיות, אנשים ונוף.

 

פרק ראשון – יום רביעי הגדול – 16 פברואר 2022. בפרק הראשון, שישה חלקים שונים, כולם מיום צלילות אחד, 16 פברואר 2022. צללו וצילמו, פבל קרבצב ואנדרי אהרונוב.

 

חלק חמישי – טיפוס כנגד כוח הציפה, בכוח הידיים בלבד, לאורך המצוק התת ימי.

טיפוס על מצוק תת ימי, נגד כוח הציפה ובראש הפוך, אפשר לבצע רק בצלילה חופשית. אתם מנטרלים את הרגליים, אוחזים בעדינות בריף ומטפסים אט אט אל הקרקעית, הראש ראשון ואחריו שאר הגוף, יד אחרי יד, משיכה אחרי משיכה, הסנפירים דוממים, הגוף רפוי, ולכן צריכת החמצן כמעט במינימום!

חסיד של השיטה הזו, שמצוינת להתקדמות על הקרקעית ולשליטה עצמית, לכיף, לדייג תת מימי, או לצילום. לדוגמה, כשעקבתי באטיות אחרי הצב הרי התקדמתי באחיזת ידיים בקרקעית כדי להתקדם אתו להשאר יציב ולא להבריח אותו (מהסרטון שבחלק הראשון של פרק1).

יש המבצעים זאת עם כפפות, ויש בידיים חשופות, העיקר שנהנים מהרפיון וההעמקה.

כמובן שבאילת אי אפשר לבצע זאת, בגלל האלמוגים הרגישים, אך בים התיכון, הריף הרבה יותר יציב מאשר באילת. בים התיכון הריף משגשג בגלים חזקים, ומורגל בחול והבוץ שמוחרפים בסערות, ומגשמי החורף שמזרימים את בוץ הנחלים.

ואפרופו אותה צבה, שצילמנו בראשית הצלילה של “יום רביעי הגדול”, הרי לפני שפגשנו אותה, הגשמתי פנטזיה עתיקה, שמשותפת לצוללים רבים: חדרתי עם המצלמה לתוך העולם הפנימי שבין חלקי הגוף של החוטית הנודדת, המדוזה היפיפייה שכל כך צורבת. ואת התגשמות החוויה המהפנטת הזו הציג מחר, בחלק השישי של פרק1, מחר. אל תפספסו.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *