שחפיות שנתפשו על חם – חוף מגדים 2011 – דייג צילום והכרת החי הימי בצלילה חופשית

בימי הצילום או הדייג התת ימי בצלילה החופשית אני מוצא המון חיות מעניינות. לרוב החיות נימצאות מתחת למיים. פעם אפילו פגשתי במפתיע תוך כדי צלילה חופשית ציפור חיה וצוללת מיתחת למיים-קרמורן, שנינו נבהלנו עד מוות זה מיזה. לפני שנתיים שוב נתקלתי בציפרים תוך כדי הצלילה החופשית, אך הפעם הן לא צללו בתוך המיים כמו הקורמורן אלה היו מעל המיים. הן ישבו על הקייק שלי ונחו. היתה סיטואציה מצויינת לצילום אבל,,,המצלמה נישארה בקייק, איזה פיספוס אמרתי לעצמי והתבאסתי.

    

תחילה התיישבה רק שחפית אחת, וברור היה לי שאם אגש לקייק ואנסה להוציא מהתא האחורי את המצלמה השחפית תברח. נו אז לפחות אביט בה מקרוב, אמרתי לעצמי והתחלתי להתקרב אליה כשאני צף על המיים, מצמצם מרחק, עוד ועוד ועוד,,והיא עדיין לא ברחה, לא ברחה? נו אז אין מה לשות, ואני ממשיך להתקרב, וכך, מרגע לרגע נהייתי “חם” יותר ויותר על לצלם אותה, החלטתי לנסות להוציא את המצלמה מהתה האחורי והפתוח של הקייק, והסתובבתי והתחלתי להתקרב בציפה אל הירכתים, ואז, תפשתי אומץ, והכנסתי את היד לתא האחורי הפתוח כדי להוציא את מצלמה. לאט לאט, ממש בהילוך איטי של פי עשר, אני מושיט את היד כמו חדק של פיל, מכניס לקייק, משחיל את המצלמה לתוך לולאת האבזם שלה, ו…. הצלחתי, המצלמה היתה אצלי בייד, והשחפית עדיין ישב/ה על הקייק. ישששש !!

 

נו טוב, אז, התחלתי לצלם אותה בסטילס ולא בווידאו (נו מה לשות, הן לא זזות, לא שוחות, לא עושות תנועות מעניינות, אז סטילס) והפעם פחדתי שהיא תברח בגלל שאני נימצא עם הראש מעל המיים. מצלם ומיתקרב מצלם ומיתקרב, ומיתקרב, ומרים את הראש…והופ’ השחפית בורחת. (כמה שאני אוהב שחפיות, ציפור אלגנטית ומיקצועית שזה משהוא, ואפילו מבינה משהו בצלילה חופשית למרות שמעולם לא עשתה קורס). נו, ברחה ברחה, אפשר להמשיך בדייג. יופי, מחזיר את המצלמה וחוזר לדייג. אה מה?,,,אותו יום הים היה “שמן” כל היום, ואחרי רבע שעה ראיתי מרחוק שהשחפית שוב חזרה לכלי השייט שלי, והתיישבה עליו בנוחות. שוב פניתי לקייק לצלם אותה, הפעם הוצאתי את המצלמה בקלות, ולא עברה דקה, ושחפית נוספת הצטרפה לסייסטא. בשלב זה “התחממתי” לגמרי עם הצילום, ועשיתי להן בוק משובח. והנה הוא לפניכם. לסיום, גיליתי שהן השאירו לי על הקייק, שי של חג, עבור הצולל החופשי ולדייג.

ותסלחו לי על ציבעי הקייק הלא יציבים, כניראה זה באג של הפוטושופ, כתגובה לחומציות הפרש של השחפיות

 

1 תגובה
 1. קורס צלילה באילת
  קורס צלילה באילת אומר:

  צילומים מאוד יפים. מאוד אהובים עליי צילומים בטבע. צילומים של בעלי חיים, צמחייה, טבע.
  אחד הערוצים האהובים עליי הוא נשיונל ג’אוגרפיק. הצילומים שם מרהיבים.
  תמיד ריתק אותי איך הצלמים משיגים כאלה צילומים, איך הם הצליחו להתקרב כל כך קרוב לבעלי החיים בפעולה. איך הם מצלמים מתחת למים. מדהים.

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *