מחטף בלעדי בצלילה חופשית >> הקיסר מקיסריה

רובנו לא באמת מכירים את “הקיסר מקיסריה” >> השפתון הטווסי. שלושים שנות צלילה חופשית חלפו עד שהתוודעתי לפועלו המדהים של הדגיג חדור המוטיבציה הזה, שמדגים התנהגות מלכותית OLD-SCHOOL. הסקופ מופיע בסרטון החד פעמי הזה.

השפתון הטווסי הוא בן למשפחת דגים גדולה, דוגמת הפוליאון הענק והטווסונים הקטנים שכולם ממשפחת השפתוניים שבה כלולים טווסונים, שפתונים, יוליות, להביים ועוד ועוד….. לחץ וקרא על זה בוויקיפדיה. בצלילת מיכלים אנו אמנם מבחינים בו פה ושם, אך הבועות שמבהילות אותו מונעות מרוב הצוללים לעקוב אחרי תנהגותו המופלאה בעונת הרביה.  הסרטון מדגים שוב את שאנו יודעים כבר זמן רב, הצלילה החופשית משמשת כלי מאוד חזק לתעוד החי הימי, וזאת למרות שהיא נחשבת לצלילה הכי פרימיטיבית. זאת ההזדמנות להזכיר לעצמנו שהדברים הכי יקרים לנו עדיין נעשים בשיטות פרימיטיביות כשהחשוב שבהם הוא יצירת חים חדשים, שככול הידוע לנו, ממשיכים להווצר בשיטה המאוד פרימיטיבית, שלא השתנתה הרבה במאות מיליוני השנים האחרונות. דה.

באותה צלילה מייד כשזיהיתי את ההתנהגות המפתיעה העברתי את המצלמה למצב של 120 צילומים שניה 1080 DH כדי לתפוש אותו בפורמט הווידאו המיטבי למצבים נדירים וקצרים. אך בזמנו תוכנת העריכה שלי לא הצליחה להתמודד עם קצב הפריימים הגבוה, רק לפני שבועיים כששדרגתי את תוכנת העריכה הצלחתי לערוך את הסרטון. 

Symphodus-tinca-avidag-freedive

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *